Předmluva
       

Rogoznici najdete 30 km jižně od Šibeniku a 50 km nad Splitem. Můžete přijet autem – sjezd z dálnice na Šibenik a pak po Jadranské magistrále, letadlem do Splitu – z letiště Vás přivezeme nebo autobusem na křižovatku, vzdálenou cca 1 km od penzionu, odkud Vás také dovezeme.
Rogoznice je rybářské městečko s pěkným přirodním přistavem. Je to jedno z mála mist na Chorvatském pobřeži s volným mořem, nesevřené ostrovy. Poslední dobou v vedeni města investuje do turistického ruchu a Rogoznice se stává vyhledávaným střediskem. V centru najdete mnoho restauraci, kaváren cukráren s přijemným posezenim a dobrou obsluhou a také mnoho obchodůse sortimentem srovnatelným s českým standardem. Každý den je také v provozu městská tržnice nabízejíci domáci produkty, ryby a suvenýry. V Rogoznici je i pošta, turistbiro, policie nebo zdravotní středisko s českou lékařkou. Na druhé straně zálivu stojí nové přistaviště jachet Marina ¨Frapa¨ vyhodnocená v uplynulých letech jako nejlepši na Jadranském pobřeži s uceleným komplexem služeb. V sezoně město pořádá různé kulturni a folklorni akce s volnym vstupem, např. Rybářskou noc. Ceny v obchodech a restauracich jsou podobné jako v českých turistických střediscich.
Rogoznice leži cca 1 km od Jadranské magistrály, takže je zcela mimo rušný provoz a pohyb po městě je i pro děti bezpečný. V centru je pěší zona s omezeným vjezdem automobilů.
Pro koupání s dětmi je vybudována městská oblázková pláž. Jinak je možné koupáni kdekoli na skalnatém pobřeží s přirodními přistupy k moři. Moře okolo Rogoznice je volné, takže proděni zaračuje neobyčejné čistou, průzračnou vodu ke koupání i potápěni. Rogoznice umožnuje klidné proházky lesoparky přimo v městečku i rušnější zábavu na diskotékách v Marině.
Penzion Karabatič je v provozu již 30 let a je v česku již dost známý. Nabízí pokoje se společnou kuchzní a koupelnou nebo uzavřené apartmány. Kuchyně jsou plně vybavené, s lednici pro každý pokoj. Penzion stojí na kopci přímo nad Rogoznicí a z jeho teras je krásný rozhled na staré centrum, Marínu i širé moře. Penzion je vhodný pro rekreaci s dětmi i pro starší lidi. Majitelé penzionu hovoří plynně česky, ochotně Vám pomohou v jakékoliv situaci a poradi Vám s využitím Vašeho volného času. Posezení na terase penzion za cca 15 minut klidné chůze.
A pokud máte rádi aktivní dovolenou, nabizi okolí Rogoznice mnoho možnoszí pro celodenni výlety. Nedaleko Rogoznice leží Chorvatský národní oark Kornaty, stovky Malých ostrůvků s malebnými průlivy a zálivy. Také blízký Národní park Krka Vás ohromí nevídanými kaskádami mnoha přírodních vodopádů s průzračnou vodou, mikroklimatem s bohatou vegetací, doplněné originálními technickými památkami. Do obou parků se během sezony pořádají z Rogoznice výlety lodí doplněné konzumací rybích specialit, výborného místního vína nebo kulturnim programem. Místním autobusem nebo autem snadno navštívíte blízký Trogir (20 km), m2sto zapsan0 v seznamu UNESCA, Split (50 km)  s Diokleciánovým palácem, historické vykopávky v Solinu, památník s neopakovatelnou vyhlídkou Malačka (25 km),malebný Primošten (4 km) nebo Šibenik (35 km) s ojedinělou katedrálou také zapsanou do světového dědictví UNESCA.
Věříme, že prožijete nezapomenutelnou dovolenou a rádi se budete do Rogoznice vracet.

 
Predmluva
Rogoznica
Ubytováni
Apartman
Pokoje
Kontakt
 
PredmluvaRogoznicaUbytovániApartmanPokojekontakt